Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Menu a jeho úprava (submenu)

Unhappy Menu a jeho úprava (submenu)

Dobrý deň,

Čo sa týka WP, som lajk no čítal som že jet o super ľahký redakčný systém tak som sa do neho pustil, stiahol som si nejakú free tému a tak som skúšal, no narazil som na problém.

Testujem túto tému na tejto testovacej stránke TESTOVACI WEB no a ako spravím aby sa to horné menu čo je hore zrušilo a presunlo sa to ku tomu archívu a a home ?

A ďalej, počul som že pri WP sa jednoducho nastavujú sub menu a tak, mne to bohužiaľ nejde, neviem či je to témou alebo nemám nejaký doplnok no proste ako pridávam podzáložky ak by ste vedeli poradiť.

2. Websupport WordPress webhosting

Predvolené

Ahoj,

ak téma podporuje funkciu vlastných menu, tak tieto sa dajú nastaviť jednoducho v záložke apperance (alebo "vzhľad" ak používaš slovenský preklad) pod položkou menu - vytvoríš nové menu, označíš a nahádžeš doň položky ktoré chceš a umiestniš na predvolené miesta na stránke. Práve tieto predvolené miesta kde sa môžu menu zobraziť záležia od témy, žial z Tvojho webu neviem určiť o akú tému ide, ale keďže vidím dve menu, predpokladám že túto funkciu podporuje. Napr. tu máš k tomu aj obrázky - http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen

Ak Tvoja téma túto funkciu nepodporuje, budeš ju buď musieť zmeniť alebo sa pohrabať v kóde - podľa návodu napr. tu http://codex.wordpress.org/Navigation_Menus

Predvolené

Ale ja potrebujem to horizontálne menu čo je hore upraviť tak aby sa do neho dali pridávať podzáložky, v administrávií to ide ale na stránke mi to nezobrazuje. Vertikálne menu nepotrebujem, potrebujem aby keď nadídem myškou na nejaký článok v hornom menu aby sa otvorili ešte ďalšie "podčlánky", ktoré tam budú priradené.

Dá sa také niečo spraviť ? ak áno, ako ?

Predvolené

Aha, tak v tom prípade Tvoja téma nepodporuje rozrolovacie (dropdown) menu.

V tom prípade si buď nájdeš nejaký css/js kód na nete, ktorý si implementuješ a upravíš na svoju tému, ale vyskúšaš či do témy nebudú pasovať nejaké pluginy, ktoré by sa o to postarali. Relatívne obšírny zoznam návodov máš napr. tu http://en.forums.wordpress.com/topic...drop-down-menu

Ak je niečo podobné na Teba príliš zložité, neostáva Ti nič iné len nájsť si inú tému, ktorá dropdown menu podporuje.

Predvolené

No podľa toho, čo znamená zložité. Ovládam HTML jazyk a CSS ale nie moc dobre to sa stále len učím. Ako by sa tam dalo zadefinovať ?

Predvolené

Tak a mám to, a to ste tvrdili že treba skúsenosti

Tak vyzerá to asi takto po jednoduchom nainštalovaní modulu a vložení príkazu do header.php MENU (to menu navrchu nad logom)

Aj pre tých, ktorý by to chceli a nevedia ako, odporúčam TÚTO stránku, je to fakt pekné a jednoduché

Ďakujem a tému zamknite prosím

Pravidlá prispievania